Perakende Satışımız Yoktur. Perakende Siparişleriniz İşleme Alınmamaktadır.
1500 Tl Altındaki Siparişler İşleme Alınmamaktadır.

Uzaktan Kumandalı Araba

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 .... 7 8 9
Aynı Gün Kargo
Aynı Gün Kargo
Aynı Gün Kargo
Aynı Gün Kargo
Toplam 280 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 7 8 9

Her yaştaki çocuğun severek oynadığı oyuncaklardan biri de arabalardır. Kız ya da erkek çocuk ayrımı yapmadan her çocuğun arabalar ile oynamayı sevdiğini söyleyebiliriz. Uzaktan kumandalı oyuncak arabalar da oyuncak sevdası olan yetişkinler için bile bir eğlence kaynağı olabilir. Erkek çocuklarının daha küçük yaşlarda hayalini süsleyen bu arabalar, gelecek yıllardaki araba sevdasının da bir göstergesi olabilir. Gelişen oyuncak sektörü sayesinde hem güvenilir hem de uygun rakamlardaki birçok araba modeline erişebiliyoruz. Koleksiyoncular tarafından üretilen araba modelleri içinde gerçek arabaların birebir küçültülmüş versiyonlarına ulaşmak bile mümkün.

7’den 70’e Herkesin Favori Oyuncağı

Hem çocuklar hem de büyükler için favori oyuncak olarak sayılabilecek uzaktan kumandalı arabalar yanıp sönen ışıkları, süslü kaplamaları, hızlı ve otomatik tekerlek yapısı ile size gerçek araba sürüş heyecanını tattırabilecek. Hayallere yakışır vaziyette çocukların kendini bir ralli ustası gibi hissetmesine yardımcı olacak arabalar onlarca farklı çeşidi ile odaları süsleyebiliyor. Günümüzdeki çeşitli oyuncak seçenekleri arasından istenilen tercihi yapabilmek için her gün farklı modeller üretilmektedir. Uzaktan kumandalı arabaları da farklı başlıklar arasında incelemek mümkündür. Çocukların kumanda ile sürdüğü arabalar ve ebeveyn kontrolünde kullanılabilen uzaktan kumandalı akülü arabalar şeklinde ayrım yapabiliriz.

Çocuk Kontrollü Uzaktan Kumandalı Arabalar

Çocuk ya da yetişkin tarafından kontrol edilebilen bu uzaktan kumandalı arabalar eski zamandan beri üretilmiş modellere örnektir. Klasik kumandalı arabalar arasında birçok boy ve model seçimi yapmak da mümkündür. İleri geri komut verme, ışıklarını yakma, kapılarını açma kapama gibi özellikleri bulunan arabalarda renk çeşidi de oldukça geniştir. Kız çocukları için pembe, beyaz, mor gibi renkler bulunurken, erkek çocukları için de mavi, yeşil, siyah gibi renkler ön plandadır. En çok tercih edilen renklere bakarsak kırmızı renginin de sevildiğini söyleyebiliriz. Bu arabalar genelde pil destekli çalışmaktadır. Manuel piller ile çalışabilir. Aynı zamanda şarjlı pil de kullanılabilmektedir.

Arabaların model olarak klasik sedan, yarış ve ralli arabaları gibi çeşitleri de bulunur. Bazı modellerin kapıları ve üstü de açılabilmektedir. Modele, rengine ve çalışma mekanizmasına göre fiyatlarda da değişkenlik görülür. Uzaktan kumandalı araba fiyatlar konusunda herkesin bütçesine uygun üretimlerin yapıldığını söyleyebiliriz. Elbette arabaların büyüklüğüne, model çeşitliliğine, çalışma mekanizmasındaki özelliklerine göre fiyatlarda da değişmeler söz konusu olabilmektedir.

Ebeveyn Kontrollü Uzaktan Kumandalı Arabalar

Son yıllarda uzaktan kumandalı arabalarda yaşanan en önemli gelişmelerden biri de ebeveyn tarafından kontrol edilen modellerin üretimidir. Bu arabaların boyutları elbette küçük olmamaktadır. Ebeveynlerin kontrollü ve uzaktan yönetebildiği bu modellerde çocuklar sürüş keyfini gerçekten yaşayabilmektedir. Akülü arabalar arasında sayılan bu modellerde en çok jeep çeşitleri kullanılmaktadır. Çocuklar dilerse arabayı kendileri de kullanabilmektedir. Ebeveynler de isterse arabayı uzaktan kumanda ile yönetebilmekte ve yön verebilmektedir. Yaş olarak en fazla 5 yaşa kadar arabaya binilmektedir. 5 yaşındaki çocuklar için arabanın kontrolü kolayken, 2 ya da 3 yaşındaki bir çocuk için bu kontrolün yapılmasının kolay olmadığını söyleyebiliriz. Bu yaşlardaki çocukların eli ve kolu da anne babaları olabilmektedir.  Uzaktan kumandalı jeep modeli en çok bu yaştaki çocuklar için eğlenceli sayılabilir.

Otomatik ve manuel olarak kullanılabilen arabaların evde kullanılma imkanı da bulunmaktadır. Bahçelerde, parklarda, piknik alanlarında da rahatlıkla sürülebilir. Fiyat konusunda özelliklerine, boyutuna, taşıma kapasitesine, ek imkanlarına, lisanslı ürün olup olmamasına bakılarak karar verilmektedir. Ünlü araba markalarından esinlenilerek yapılan modellerde lisans detayı da bulunmaktadır. Bu arabalar tek kişilik kullanıma uygun olarak dizayn edilmiştir ve taşıma kapasitesi konusunda da maksimum 50 kg. düzeyinde arabalar üretilmektedir. Çocukların boyundan çok kilolarına göre binmeleri tavsiye edilir.

Güvenilir Oyuncak Seçimi

Çocukların bulunduğu ortamda her detaya özel olarak dikkat edilmektedir. Mevzu bahis oyuncak olduğunda ise üretim yapılan malzeme ve kaliteli elektrik bağlantısı da önemli sayılır. Günümüzde üretilen uzaktan kumandalı arabalar da elektrik aksanlı ve akü desteği ile çalışır. Evde kullanılan bir model tercih edilirse çocuk için son derece güvenilir bir oyuncak olduğunu da ifade edebiliriz. Akülü arabalarda tek kişilik kullanılan modeller en fazla 35 – 50 kg taşırken, çift kumandalı arabalarda bu kapasite 70 kg düzeyine çıkabilmektedir. Herhangi bir yerinde elektrik Kaçağı da olmasına imkan yoktur. Sadece zaman zaman akünün yenilenmesi gerekebilir. Bunun yanı sıra özellikle de kullanıcısı küçük bir çocuk olacaksa temizliğine de özen gösterilmelidir.

Uzaktan Kumandalı Araba Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Siz de kumandalı araba alacak kişilerdenseniz çocuklarınızın güvenliği için belli başlı konulara dikkat etmeniz gerektiğini hatırlamalısınız. Uzaktan kumandalı araba alırken özellikle dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. Taşıma Kapasitesine Dikkat Edilmelidir

Özellikle de yaşı 5 yaşından büyük olan çocuklar için akülü araba alınacaksa taşıma kapasitesi ilk bakılması gereken detaydır. Tek kişilik bir araba alınacaksa kapasitelerin 35 kg ile sınırlı olduğunu bilmek gerekir. Çocuğunuzun kilosuna uygun bir araba modeli almanız hem araba hem de çocuğunuzun sağlığı için daha iyi olacaktır. Taşıma kapasitesinin üzerine çıkılan arabaların kırılma ihtimalleri her zaman düşünülmelidir. Çift kişilik araba alacak olanlar için 70 kg düzeyine kadar araba modelinin var olduğunu söyleyebiliriz. İsterseniz bu arabalara 70 kg ağırlığında bir çocuk da binebilir, iki çocuk da kullanabilir. Genellikle 9 yaş ve üzeri çocuklar için uygun olan araba modelleri bu çift kişilik modellerdir.

  1. 2 ve 3 Yaş Grubu Çocukların Akülü Araba Kontrolü Ebeveynde Olmalıdır

Akülü arabalar her ne kadar uzaktan kumanda desteğine sahip olsa da 2 yaşından küçük çocuklar için önerilmez. Arabanın kontrolünü ebeveynler üstlense bile arabadan düşme tehlikesi olduğu için çocukların mutlaka en az 2 yaşında olması gerekir. 2 ve 3 yaş grubundaki çocuklar için akülü arabalar mutlaka uzaktan anne ya da baba tarafından kontrol edilmelidir. Maksimum taşıma düzeyinin 35 kg olduğu da unutulmamalıdır. Uzaktan kumanda ile anne babanın arabayı yönlendirmesi mümkündür. Bu esnada çocuklar da kendi eğlencesini kurarak direksiyona hakimiyet kurmayı öğrenebilir. Hem anne babanın içi rahat olabilir hem de çocuklar kendi eğlencesini çıkarabilirler. Bu yaş dönemindeki çocuklara arabaları tek başına kullanmaları izin verilmemelidir. Kontrolsüz yaklaşım ile çocuklar için tehlikeli bir oyuncak haline gelebilir.

  1. Manuel Kullanımda Güvenlik Son Derece Önemlidir

Uzaktan kumandalı yarış arabası modelleri çocukların en çok eğlendiği oyuncaklar arasında sayılır. Manuel olarak kullanılacak olan akülü arabalarda gaz pedalı kontrolü açık olmalıdır. Çocuklar ayağını gaz pedalından çektiğinde anında araba durmalıdır. Yarış arabası modelinde olan arabaların hız kontrolü de ebeveyn kontrolüne bırakılmalıdır. Akülü arabalarda bulunan emniyet kemerinin de çalıştığından emin olunmalıdır. Arabaları satın alırken de aksanlarının düzgün çalıştığından ve kemer gibi detaylarda eksiklik olmadığından emin olunmalıdır. Araba içinde giderken çocuğun ayağa kalkmaması ve arabadan sarkmadan kullanması sağlanmalıdır. Ev haricinde uzaktan kumandalı akülü arabalar kullanılacaksa hem ebeveyn kontrolünde kullanılmalıdır hem de arabanın kullanılacağı araziler düz ve engebesiz seçilmelidir.

 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.