Kategoriler

Sonuçları Filtrele

Marka

 • Abc Oyuncak8
 • Adel Oyuncak9
 • Adore Oyuncak2
 • Barbie2
 • Bİrcan4
 • Can Oyuncak8
 • Can-em Oyuncak3
 • Çok Satan Ürünler1
 • Efe Oyuncak7
 • Fen Toys1
 • Gepet Toys3
 • Giochi Preziosi1
 • Hasbro18
 • Mattel1
 • Sunman1
 • Vardem Oyuncak29

Fiyat (TL)

-

Oyuncak Bebek

Limit:
03099 BARBIE FRİZBİ
AYNI GÜN KARGO
4,34 TL
Gelin Bebek Düğün Partisi
AYNI GÜN KARGO
13,50 TL
LY1885 KART.DENİZ KIZI BEBEK
AYNI GÜN KARGO
14,18 TL
Gelinlikli Prenses Bebek
AYNI GÜN KARGO
21,75 TL
Cicciobello Çok Hastayım
ÜCRETSİZ KARGO AYNI GÜN KARGO
265,43 TL
00105 POŞ.SENOŞ KEL BEBEK
AYNI GÜN KARGO
31,50 TL
1338 MİRA SAÇLI BEBEK
AYNI GÜN KARGO
48,00 TL
BouBou Altını Islatan Bebek
AYNI GÜN KARGO
59,94 TL
280 MELİS BEBEK
AYNI GÜN KARGO
9,00 TL
28022-8A MANKEN BEBEK
AYNI GÜN KARGO
39,09 TL
66196-BB KT.GELİN-DAMAT BEBEK
AYNI GÜN KARGO
44,25 TL
00106 POŞ.SENOŞ SAÇLI BEBEK
AYNI GÜN KARGO
33,00 TL
DKB56 BRB-UZUN SAÇLI PRENSESLER
AYNI GÜN KARGO
43,19 TL
Manken Bebek
AYNI GÜN KARGO
7,13 TL
87013 KUT.3.5INCH AKS. BEBEK
AYNI GÜN KARGO
18,75 TL
28022-8E MANKEN BEBEK
AYNI GÜN KARGO
26,87 TL
569-2A/2B AKS.BEBEK
AYNI GÜN KARGO
15,53 TL
1109 REBECCA KEL
AYNI GÜN KARGO
55,50 TL
01515 BARBIE KÇ.MARKET SEPETİ
AYNI GÜN KARGO
20,18 TL
249 sonuçtan 1 ile 32 arası görüntüleniyor.

Çocuklar, doğduğu andan itibaren oyun oynamaya başlayan ve gelişimini oyunlar ve oyuncaklar sayesinde yapan bireylerdir. Bu sebeple gelişim süreçlerinin en önemli eşyaları arasında oyuncaklar yer almaktadır. Bu sebeple aileler tarafından alınan oyuncakların özenle seçilmesi gerekmektedir.

Günümüzde çok fazla çeşit oyuncaklar bulmak mümkündür. Eski zamanlara kıyasla hemen hemen her nesnenin oyuncağı bulunabilmektedir. Çocuklar için bu durum bir şans mıdır yoksa şansızlık mıdır tartışılır fakat bu kadar oyuncağın arasında onlara en yararlı olanı bulmak kesinlikle aileler için zorlu bir süreçtir. Çağımızın sorunlarından birisi olan akıllı cihazlar ve bilgisayarı da işin içine kattığımızda ailelere gerçekten çok zorlu görevler düşmektedir.

Oyuncakların bir cinsiyeti bulunmamaktadır. Bu sebeple her türden oyuncak her iki cinsiyet için de alınabilecek özelliktedir. Fakat günlük hayatta yaşanan ve gözlemlenen durumlardan dolayı çocuklar farklı oyuncaklara ilgi duyabilmektedir. Arabalarla erkeklerin, mutfak gereçleri tarzı oyuncaklarla ise kızların daha çok ilgilenmesi bu oyuncakların bir cinsiyete ait olduğu düşüncesini oluşturmuştur. Oyuncak bebekler ise her iki cinsiyet içinse ilgi çekici bir oyuncaktır. Kızların evcilik oyunun vazgeçilmezi olurken erkek çocukların ise daha çok süper kahramanları olmaktadır.

Uyku Arkadaşı

Çocukların gün içinde oynadığı oyuncakları çoğu, günlük hayattaki nesnelerdir. Mutfak gereçleri, futbol topu, arabalar ve oyun hamuru gibi oyuncaklar günün sonunda ayrılmak zorunda kalınan oyuncaklardır. Fakat oyuncak bebek, çocukların bebeklik döneminden itibaren her an yanında olabilecek özellikte bir oyuncaktır.  Oyuncak bebek, gün içinde çocukların kimi zaman bir arkadaşı kimi zamansa çocukları olabilmektedir. Güçlü bir bağ kurulan oyuncak bebekler, uyku zamanında bile çocuklara arkadaşlık edebilmektedir. Yumuşak özellikte alınan oyuncak bebekler, bu amaç için de uygun olabilmektedir.

Evcilik Oyununun Vazgeçilmezi

Oyuncak bebekler, özellikle kızlar tarafından evcilik oyunlarının olmazsa olmazlarıdır. Evcilik oyunlarında ebeveynlerini ve çevresindeki kişileri taklit eden çocuklar, oyuncak bebekleri bazı kişilerin yerine koyarak oyunlarını oynamaktadır. Özellikle kız çocuklarında görülen annesini taklit ederek oyuncak bebeğe annelik yapma durumu, ebeveynlerin de kendi davranışlarını görmelerini sağlamaktadır.Oyun sırasında çocukların nelere kızdığı, nelere güldüğü ve nasıl davrandığı rol model belirlediği kişiyi taklit etmesi sonucu ortaya çıkmaktadır. Ayrıca çocukların yaşadığı sıkıntılardan kaynaklı olarak da bazı davranışlar görülebilmektedir. Bu sebeple oyun oynayan çocukların gözlemlenmesi onun sıkıntılarını da belirlemek için önemlidir.

Evcilik oyunu, çocukların gelişiminde olumlu etkiler sağlamaktadır. Çocukların oyun oynarken hem arkadaşlarıyla hem de oyuncak bebeklerle olan iletişimi, dil gelişimleri ve sosyal gelişimleri için oldukça önemlidir. Ayrıca evcilik sırasında bazı görevleri yerine getirmeye çalışması risk almasını ve sonuçlarına katlanmasını sağlamaktadır. Oluşacak problemlere çözümler üretmeye çalışmasını da oldukça önemli bir gelişimdir. Yeni fikirlerin oluşması ve sorumluluk bilincinin kazanılması da yine evcilik oyununu çocuğa katacağı değerlerden bazılarıdır.

Nasıl Bir Ebeveynim?

Çocuklar, rol model olarak kendilerine daha çok ebeveynlerini almaktadır. Kız çocukları kendisine daha yakın hissettiği için anneyi, erkek çocuklar ise babayı rol model olarak belirlemektedir. Günlük yaşantılarını ve kendilerine olan davranışlarını gözlemleyen çocuklar, oyunlar sayesinde bu davranışları taklit etmeye çalışmaktadır.

Evcilik oyunu gibi oyunlarda bu davranışların ortaya çıktığı oyunlardan bir tanesidir. Rol model olarak annesini belirlemiş olan bir kız çocuğu oyuncak bebeğine annesinin kendisine davrandığı gibi davranmaktadır. Oyuncak bebeğin karnını doyurmaya çalışırken gösterdiği davranış şekli aslında tamamen annesinin bir taklididir. Yemek yememeye direnen oyuncak bebeğe kızmaları, onu tehdit etmeleri veya vurmaları, dışarıdan size yanlış gibi görünse de aslında sizin tarafınızdan sergilenen davranışlar olmaktadır. Aynı durum babalar için de geçerlidir! Kendisini rol model olarak taklit eden erkek çocuk, babasının hareketlerine benzer şekilde davranmaktadır. İşten gelmesini taklit ederken; oyuncak bebeğe bağırmaları, konuşma üslubu ve davranışları babanın eşine karşı davranışlarına benzerlik göstermektedir.

Çocuğun oyun oynarken hoşunuza gitmeyen davranışları sergilemesi ve bu davranışları da ailenizde görmüyor olmanız başka bir sıkıntıyı işaret ediyor olabilir. Oyuncak bebek ile oynarken olumsuz bir davranış gösteren çocuk, bu davranışa maruz kalıyor olabilir. Bakıcı veya kreş gibi sizden uzakta olduğu zamanlarda bu tarz davranışlar kendisine uygulanıyor olabilir. Çünkü oyunlar ve oyuncaklar, çocukların kendilerini en iyi ifade etme şekillerinden bir tanesidir.

Oyuncak Bebek Fiyatları

Oyuncak bebek, en çok tercih edilen oyuncak çeşitlerinden bir tanesidir. Her eşyanın olduğu gibi oyuncakların da özellikleri ve kalitesi fiyatlarını değiştiren faktörlerdir. Oyuncak bebek fiyatları da, oyuncağın kalitesine, içerdiği işlevselliklere, ebatına ve marka değerine göre değişmektedir. Örneğin; bazı oyuncak bebekler, gerçeğe çok yakın olarak tasarlanmaktadır. Kıyafetleri ve aksesuarları olarak da set olarak belli bir konu üzerine yoğunlaşılmaktadır. Bazı oyuncak bebekler ise tamamen sade bir şekilde üretilmektedir. Fakat burada önemli olan kesinlikle oyuncağın fiyatı değildir. Çocuklar için her şey birer oyuncaktır ve onlar alınacak oyuncaklardan çok sayıda oyun çıkarma becerisine sahiptirler. Bu sebeple bütçenize uygun oyuncağı seçmeniz çocuklarınız için yeterli olacaktır. Bütçeniz uygunsa mutfak seti içeren bir oyuncak bebek alabilirsiniz. Fakat bütçeniz buna yetmiyorsa sade bir oyuncak bebek almanız yeterli olacaktır. Emin olun çocuğunuz tencere için boş kutuları, fırın için sehpaları kullanarak yine oyununu oynayacaktır. En önemli şey, çocuğunuzun sizin paranızdan çok ilginize ihtiyaç duyduğudur!

 

Oyuncak Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oyuncak seçimi başta da belirttiğimiz gibi çok dikkat edilmesi gereken bir konudur. Oyuncak alırken çocuğun yaşı ve becerisi gibi kriterler kesinlikle göz önüne alınmalıdır. Çocuğun ilgi duyduğu konulara dikkat edilmeli ve bir cinsiyet ayrımı yapılmamalıdır. Çocuğun her oyuncağının onun gelişimine katkı sağlaması gerektiği düşünülerek değil bazen de eğlenmesi için alınması gerekmektedir. Ebeveynlerin zorlandığı bir konu olan oyuncak seçimi için birkaç madde hazırladık.

 • Oyuncak seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan birisi, çocuğun sağlığını tehdit edecek malzemelerden üretilmemiş olmasıdır. Bunun için CE ibaresi olmayan oyuncaklar kesinlikle alınmamalıdır.
 • Bazı oyuncak bebeklerin, gerçek gibi oyuncak bebek olduğu unutulmamalıdır. Bu tarz gerçekçi bebekler çocuğunuzun oyuncağı ile daha fazla ve eğlenceli vakit geçirmesini sağlayacaktır.

 

 • Oyuncak seçimi yapılırken çocuğun yaşı dikkate alınmalıdır. Çocuklar yaşlarına bağlı olarak belli dönemlerde belli becerilere sahiptirler. Bu sebeple yaş grubuna uygun oyuncaklar tercih edilmelidir.
 • Yaş grubuna ve becerisine uygun oyuncak alınmadığı durumda çocuklar oyuncakla oynamayı becerememektedir. Bu durumda onlarda başarısızlık duygusu oluşturmaktadır ve kendilerine olan özgüvenlerini azaltmaktadır.
 • Oyuncakların çocuğun ilgi alanında mümkün oldukça uzun süre kalması gerekmektedir. Bu sebeple çok sayıda oyuncak almaktan kaçınılarak, bir oyuncaktan üretebildiği kadar oyun üretmesi sağlanmalıdır.
 • Çocuklar oyuncaklarla oynarken çok nazik davranmayabilirler. Bu sebeple oyuncakların sağlam olması gerekmektedir.
 • Tek bir amaca hizmet eden oyuncaklar seçmekten uzak durmak gerekmektedir. Çocuğun hayal gücünü ve yeni fikirler üretmesini geliştirmek için çok yönlü oyuncaklar tercih edilmelidir.
 • Oyuncakların yüzeyinde çocuğa zarar verecek keskinlikte parçalar olmamalıdır.
 • Oyuncakların görsel olarak çocuklara sevimli gelmesine dikkat etmek gerekmektedir. Ürkütücü ve korkunç oyuncaklardan uzak durulmalıdır.
 • Oyuncakların oynanabilirliği çocuğun el becerisine ve kas gelişimine uygun olmalıdır.
 • Çocukların ilgisi ön planda tutulurken, çocuk için olumsuz olabilecek bir oyuncak da sırf çocuk istedi diye alınmamalıdır.
 • Oyuncakların bir cinsiyeti olmadığı unutulmamalıdır!

 

"
Oyuncak Evreni
Müşteri Hizmetleri 02126591748 09:00 - 19:00

Oyuncak Evreni

Oyuncak Evrenine hoş geldiniz. Çocuklarımızın mutluluğu için sizlere güler yüzlü ve kesintisiz hizmet vermek için tüm enerjimizle çalışıyoruz. Çocuklarımız büyürken, bu süreçte onların eğlenceli vakit geçirmesi ve öğrenmesi için kaliteli ve sağlıklı ürünlerimiz ile sorunsuz alışveriş gerçekleştirmenizi hedefliyoruz. Ürün skalamız oldukça geniştir. Belli başlı bazı gruplar ise şunlardır. Eğitici Oyuncaklar, Oyun Setleri, Yapı Oyuncakları, Oyuncak Bebekler, Oyuncak Arabalar, Akülü Arabalar

Güvenli Alışveriş
Güvenli Alışveriş256 Bit Rapid SSL
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo100 TL ve Üzeri Alışverişlerde
Kapıda Ödeme
Kapıda ÖdemeWeb'ten Al Evde Öde!
Kredi Kartına Taksit
Kredi Kartına TaksitKredi Kartına Taksit Olanağı
Bankalar

Oyuncakevreni.com © 2018 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır