Perakende Satışımız Yoktur. Perakende Siparişleriniz İşleme Alınmamaktadır.
1500 Tl Altındaki Siparişler İşleme Alınmamaktadır.

Oyuncak Araba

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 .... 15 16 17
Aynı Gün Kargo
Aynı Gün Kargo
Aynı Gün Kargo
Aynı Gün Kargo
Aynı Gün Kargo
Toplam 525 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 15 16 17

Oyuncak Araba Seçimi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oyuncak seçimi, çocukların gelişim sürecinde dikkat edilmesi gereken bir faktördür. Gelişimleri ve sağlıkları için ebeveynlerin oyuncak seçimine gereken özeni göstermeleri gerekmektedir. Oyuncakların üretildiği malzemelerin çocuğun sağlığına zarar vermemesi en önemli noktadır. Bunun için oyuncakların üzerinde CE ibaresi kesinlikle bulunmalıdır. Bu işaretin olmadığı oyuncaklar, her ne sebeple olursa olsun kesinlikle alınmamalıdır. Ayrıca alınacak oyuncağın çocuğun yaşına ve becerilerine uygun olması gerekmektedir.

Çocuklara yönelik oyuncak seçimi yapılırken, oyuncağın oynanabilirliğine de dikkat etmek gerekmektedir. Çocukların oyuncakla rahat oynaması ilgisini çekmesi açısından önemlidir. Henüz elleri küçük olan bir çocuğa büyük bir oyuncak araba almak, rahat bir şekilde oynamasına engel olacaktır. Ayrıca oynamayı beceremeyeceği için başarısızlık duygusuna ve özgüveninin azalmasına sebep olabilir. Ayrıca oyuncağın parçalarının sivri ve kesici olmamasına da özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

Oyuncak Araba Fiyatları

Oyuncak arabalar, ülkemizde çok fazla sayıda bulunan oyuncak çeşitlerinden bir tanesidir. Bu sebeple çok fazla markaya ait çok fazla sayıda oyuncak araba bulmak mümkündür. Oyuncak arabanın özelliklerine ve kalitesine göre değişkenlik gösteren fiyatlar, genelde bütçelere uygunluk göstermektedir. Çok profesyonel olarak üretilen oyuncak arabaların fiyatları diğerlerine oranla yüksek olmaktadır. Bu tarz oyuncaklar da çok fazla sayıda alınmadığı için oyuncak arabalar bütçeyi zorlayacak cinsten bir oyuncak çeşidi değildir.

Sitemizde En Çok Satılan Model ve Çeşitler

  • Oyuncak Bebek Arabası
  • Benzinli Oyuncak Araba
  • Oyuncak Polis Arabası
  • Oyuncak itfaiye Arabası
  • Bmw ve Mercedes Oyuncak Arabaları
  • Ahşap Oyuncak Araba
  • Vosvos Oyuncak Araba
  • Tofaş Oyuncak Araba

 

Oyuncaklar ve oyunlar, çocukların gelişiminde etkin rol oynayan elemanlardır. Oyunlardan mahrum olarak yetişen çocukların davranışları ve becerileri, diğer çocuklara oranla daha düşüktür. Çünkü oyunlar sayesinde çocuklar çevresini ve nesneleri tanır, becerilerini geliştirir. Bu sebeple çocukları oyun konusunda sınırlamak yerine, oyun oynarken kendilerini geliştirecekleri şeylere yönelmeleri için uygun oyuncaklar alarak desteklemeliyiz. Bu sayede gelişimlerine gerekli desteği sağlamış oluruz.

Oyuncakların bir cinsiyeti yoktur. Fakat toplum olarak bazı oyuncakları kız çocuklarla bazı oyuncakları ise erkek çocuklarla ilişkilendirmişiz. Bu durumun sebebi aslında çocukların kendine rol model olarak aldıkları kişilerin davranışları göstermeleridir. Bir kız çocuğu evde kendisine bakan ve ev işlerini yapan bir anneyi rol model olarak aldığından bebeklere ve mutfak gereçlerine yönelik oyuncaklara daha çok ilgi duymaktadır. Aynı şekilde babasını evin tamir işlerini yapan ve araba sürerken gören erkek çocukta babası rol model almaktadır. Babasını rol model alan çocukta, oyuncak araba ve tamir setlerine yönelik oyuncaklara ilgi duymaktadır. Bu durumda çocukların ilgileri aslında taklit etmek istediği kişiye göre değişmektedir. Bu sebeple onların hangi oyuncağı istediği konusunda onları sınırlamadan ilgi duyduğu oyuncağı tercih etmeliyiz.

Şehrin Vazgeçilmezi

Çocuklar tarafından hem ev ortamında hem de açıkhavada vazgeçilmez olan oyuncaklardan birisi de oyuncak arabalardır. Oyuncak arabalar, çocukların günlük hayatta yaşadığı olayları ve tanıdığı kişileri taklit ederken en çok kullandığı oyuncaklardan birisidir. Günlük hayatta gerçek arabaların sıklıkla görülmesinden dolayı bir tane oyuncak araba ile sayısız oyunlar türetilebilmektedir. Kartonların garajlar olduğu, koltukların yollar olduğu bir senaryo çocuklar tarafından üretilerek devamlı farklı kurgular ortaya çıkmaktadır.

Günümüzde çok fazla sayıda oyuncak araba çeşidi bulunmaktadır. Bazı oyuncaklar gerçek arabalara çok benzemiyor iken bazıları gerçek arabalara birebir şekilde benzemektedir. Burada dikkat edilmesi gereken çocuğun o oyuncaktan ne kadar çok oyun çıkarabileceğidir. Pahalı olanın her zaman daha iyi olacağı fikrinden bu aşamada kurtulmak gerekmektedir. Çünkü her iki oyuncak da çocuk için aynı nesneyi modellemektedir ve ikisine de aynı anlamları yükleyecektir. Bu sebeple oyuncak araba fiyatlarına çok takılmadan seçim yapılmalıdır.

Şantiyedeki Görevler

Çocukların oyun oynarken en çok sevdiği oyuncaklardan birisi de kumdur. Kumla oynamayı seven çocukların kendilerini daha mutlu hissettiği gözlemlenmektedir. Bu sebeple kumla oynamasına yönelik oyuncaklar alınması da çocuk için olumlu bir davranış olabilir. Kumla oynayabilmesini sağlayacak olan ve günümüzde çok gerçekçi bir şekilde üretilmeye başlanan kamyonlar, kepçeler ve vinçler gibi oyuncak arabalar tercih edilebilir. Bu oyuncaklara sahip çocuklar hem farklı fikirler üretip becerilerini geliştirirken hem de el becerilerini kumla uğraşarak geliştirmektedir. Bu tarz oyuncak arabaların bazılarında uzaktan kumanda gibi tercihlerde yer almaktadır. Uzaktan kumandaya sahip olan oyuncakların çocukların belli bir dönemine kadar tercih edilmemesi gerekmektedir. Oyuncakların becerilerini mümkün oldukça kendilerinin keşfetmesi ve kullanması gelişimleri için daha verimli olacaktır. Diğer türlü el becerilerini çok kullanmayacağından gelişimleri daha yavaş olacaktır.

Erkek Çocukların İlgisi Daha Yüksek

Oyuncaklar daha önce de belirttiğimiz gibi herhangi bir cinsiyetle ilişkili değildir. Fakat yetişkin erkeklerin arabalara olan ilgileri bilinmektedir. Erkeklerin arabaya ve futbola ilgisi oldukça yüksektir. Bu da kendine rol model olarak alınan babaların ilgilerine bağlı olarak çocuklarına yansımaktadır. Özellikle erkek çocukların kendilerine rol model olarak babalarını almasından dolayı arabalara ve topa karşı ilgisi daha yüksek olmaktadır. Babasını taklit etmek için bu tarz oyuncaklara ihtiyaç duyan erkek çocuklar, her fırsatta oyuncak arabası ile oyun oynamak istemektedir.

Çocukların üzerinde bu kadar etkili olan rol modellere de burada önemli görevler düşmektedir. Kendilerini her an gözlemleyen bir çocuğun olduğunu asla unutmadan, davranışlarına mümkün oldukça dikkat etmesi gerekmektedir. Çünkü yapılacak her davranış çocuğun gözünde olması gereken bir davranış olarak algılanacaktır ve kopyalanacaktır. Araba sürerken çevresine ve diğer sürücülere karşı saygılı olmayan bir kişinin aynı huyu çocuğunun oyununa da yansıyacaktır ve karakterinde yerini alacaktır. Bu sebeple aslında oyuncak arabası ile oyun oynayan çocuğunuzu izlerken aslında kendinizi izlediğinizi bilmeniz gerekmektedir. Oyunu sırasında sezdiğiniz bazı yanlış davranışların sebebinin siz veya bir başkası olacağını da unutmayınız. Çünkü tamamen çevresini tanıyıp gözlemleyerek gelişimini sağlayan bir çocuğun, yanlış bir davranışı da bir yerden görerek kopyalaması gerekmektedir. Belki de o yanlışı sizden kopyalamıştır!

Şehrin Güvenliği Onlardan Soruluyor

Çocuklar, çevresini çok güzel bir şekilde gözlemleyen ve analiz eden bireylerdir. Medya üzerinden veya günlük yaşantıları sırasında gördüğü olayları taklit etmek isteği, onların hayal güçlerinin gelişmesinde ve yeni fikirler üretmesinde son derece etkilidir. Bu sebeple oyunları için bazı oyuncaklara ihtiyaç duymaları normaldir. Fakat çocukların her türlü nesneyi oyuncak olarak kullanma potansiyellerinin de olduğunu unutmamak gerekir. Örneğin; polis arabasına ihtiyaç duyan bir çocuk, televizyon kumandasını bunun yerine kullanabilir.

Mesleklerin tanıtılmasında son derece etkili olan oyuncaklar, çocukların meslek seçiminde de etkili olabilmektedir. Bu sebeple çocuklara alınacak oyuncaklara son derece dikkat edilmeli ve ilgi duyduğu oyuncağı mümkün oldukça temin etmeye çalışılmalıdır. Burada belirtilen önerinin yanlış anlaşılmaması adına şunu da belirtmek de fayda var. İlgi duyulan oyuncağı temin etmekten kasıt kesinlikle her istediği oyuncağı almak değildir. Çocuk polis arabasına ilgi duyuyorsa bunun yerine gidip itfaiye aracı almamak gerekmektedir.

Mesleklere yönelik araç ve gereçlerle oynamayı isteyen çocuklara aynı zamanda mesleklerle ilgili bilgiler basit düzeyde de verilebilir. Oyuncak araba olarak polis arabası alınmış bir çocuğun, suçluları yakalaması gerektiği anlatılmalıdır. Suçsuz kişileri koruması gerektiği, onlara zarar vermemesi gerektiği ve suçluları da sadece yakalaması gerektiği gibi kurallar basit düzeyde çocuklara belirtilmelidir. Bu sayede toplumsal kurallarda aynı zamanda çocuğa verilmiş olur.

 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.