Perakende Satışımız Yoktur. Perakende Siparişleriniz İşleme Alınmamaktadır.
1500 Tl Altındaki Siparişler İşleme Alınmamaktadır.

Monopoly

Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Oyunlar ve oyuncaklar yalnızca çocuklara yönelik olmayıp, kimi oyunlar tamamen yetişkinlerin ilgi alanlarına hitap etmektedir. Özellikle kutu oyunları ya da başka bir tabir ile zeka oyunları belli bir yaşın üzerindeki kişiler için son derece dikkat çekici olmakta ve hatta bu oyunların müdavimi olan kişilerden de söz etmek mümkün olabilmektedir. Bahsi geçen bu kutu oyunları arasında en çok dikkat çeken ve en popüler olan ise Monopoly’dir. Bu oyunu dünya çapında binlerce ve hatta milyonlarca kişi oynarken pek çok kişinin aklında ise “Monopoly oyunu nedir?” ya da “Monopoly oyunu nasıl oynanır?” gibi sorular yer almaktadır.

 

Monopoly Oyunu

Bahsi geçen bu son derece oyun ile alakalı merak edilen konular bunlarla sınırlı olmayıp Monopoly ile ilgili merak edilen her şeyi açıklamak faydalı olacaktır.

 

Monopoly Nasıl Oynanır?

 

Son derece keyifli olan bu oyunu nasıl oynayacağınız ile alakalı detaylar şu şekildedir;

 1.  

  Monopoly kaç kişi ile oynanır?

   

 • Bu oyun en az iki en çok sekiz kişi oynanabilmektedir.

 

 1.  

  Monopoly oyununun süresi ne kadardır?

   

 • Bahsi geçen bu oyunun belli bir süre sınırlaması bulunmamaktadır.

 

 1.  

  Monopoly’nin konusu nedir?

   

 • Bu oyun genel olarak paraya ve ticarete dayanmaktadır. Daha net söylemek gerekir ise Monopoly bir emlak ticareti oyunudur.

 

 1.  

  Monopoly’nin oynama aşamaları nelerdir?

   

 

 • Hazırlık Aşaması: Bu aşamada ilk olarak oyunun kuralları okunur ve daha sonra paralar alınır. İstisnasız olarak tüm oyuncular başlangıç sermayesi olarak 1500 Monopoly parası alır. Daha sonra ise şans kartlarımız ve kamu fonu kartlarımız belirtilen yere konulur.

Hazırlık aşamasında yapacağınız bir diğer iş ise oyunda bankacı olacak kişiyi seçmektir. Bu kişi dilerseniz oyunculardan biri olabildiği gibi oyun harici de bir bankacı seçebilirsiniz. Son olarak da piyonumuzu seçerek oyunu oynamaya hazır hale gelebiliriz.

 • Oyun Aşaması: İlk olarak bilmeliyiz ki bu oyunun asıl amacı gayrimenkul zengini olmaktır. Bunun için ilk olarak zar atılıyor ve en büyük zarı atan kişi oyuna başlıyor. Oyunun ilerleme süreci zardan gelecek sayılara bağlıdır ve saat yönünde ilerlenir. Eğer çift zar atar isek geldiğimiz hanedeki işlemi yaparak yeniden zar atma olanağımız bulunuyor. Ancak bilmelisiniz ki üç kere üst üste çift zar atar isek kodese gidiyoruz. Zar atarak oyunumuzu oynadıktan sonra sıra solumuzdaki oyuncuya geçiyor ve oyun bu şekilde ilerliyor. Ancak Monopoly oynamak için oyundaki hanelerin anlamını bilmek çok büyük önem arz ediyor. Monopoly’deki hanelerin anlamları ise şu şekildedir;

 1. Sahipsiz Arsalar: Eğer sahipsiz bir arsaya gelirseniz bu arsayı satın almak ya da almamak konusunda bir karar vermeniz gerekmektedir. Eğer satın alırsanız tutarı bankaya öder ve tapu senedini alırsınız. Satın almazsanız banka arsayı ihale ile satmak durumundadır. Bu ihaleye tüm oyuncular katılabilir.

 2. Sahipli Arsalar: Eğer piyonunuz sahipli bir arsaya geldi ise burada arsanın sahibine kira bedelini ödemeniz gerekmektedir.

 3. Sahipsiz İstasyon ve İskeleler: Bu yerin de mantığı aynı şekildedir. Bu iskele ya da istasyonlara geldiğiniz zaman eğer isterseniz satın alabilirsiniz. İstemezseniz de banka ihale ile satacaktır.

 4. Sahipli İstasyon ve İskeleler: Piyonunuz bu yerlerde kalır ise sahibine kira ödemeniz gerekmektedir.

 5. Kamu Kuruluşları: Bu haneleri de tıpkı diğer hanelerde olduğu gibi sahipsizse satın alabilir ya da ihaleye bırakabilirsiniz. Sahipli ise kira ödemeniz gerekmektedir.

 6. Bu hanelerin yanı sıra eğer başlangıç noktasında durur ya da buradan geçerseniz bankadan 200 Monopoly parası kazanabilir, şan ve kamu fonu hanesine gelirseniz bu kartlardan alabilir ve karttaki yönergeyi uygulayabilir, vergi hanesine gelince bankayı söz konusu tutarı ödeyebilirsiniz.

Bu oyunda sahip olduğunuz para ile ev ya da otel kurabilir ya da diğer oyuncular ile anlaşarak mülk alıp satabilirsiniz.

 • Bitiş Aşaması: Monopoly’de parası biten kişiler ilk olarak binalarını satabilir ya da ipotek edebilir. Ancak yine de parasını bitirir ise oyundan elenir. Bu şekilde oyunda iflas etmeden kalan son kişi oyunu bitirmiş ve kazanmış olur.

 

Monopoly Çeşitleri Nelerdir?

 

Bahsettiğimiz üzere son derece popüler olan bu oyun zaman içinde çeşitlenmiş ve hemen hemen herkese hitap eder bir hale gelmiştir. Söz konusu Monopoly çeşitlerinden bazıları ise şunlardır;

 1. Monopoly Empire,

 2. Monopoly Mario Oyunu,

 3. Monopoly İstanbul,

 4. C 1009 Monopoly,

 5. Monopoly Dijital Bankacılık,

 6. Monopoly Star Wars,

 7. Monopoly Piyon Çılgınlığı,

 8. Monopoly Junior,

 9. Monopoly Dünya Şehirleri ve

 10. Monopoly 80. Yıl Özel Serisi’dir.

Bahsi geçen bu oyunların her birine sitemizden ulaşmanız mümkün iken ülkemizde en çok beğenilen ve tercih edilen Monopoly çeşitleri ile alakalı daha kapsamlı bilgi vermek faydalı olacaktır.

 

Monopoly Türkiye

 

Bahsi geçen bu oyunda ülkemizde yer iller mevcuttur. Bu sayede tespit edilen 22 ilimiz oyun alanında yerini almıştır. Monopoly sevenler bahsi geçen bu Türkiye seçeneğini alırlar ise oyunu kendi illerimizde oynama imkanı yakalayabilirler. Emlak krallıklarını kendi bildiğimiz illere kurmak çok daha keyifli olacak ve daha eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacaktır.

Monopoly Empire

Son derece beğenilen ve severek oynanan bu Monopoly çeşidi ise dünyaca ünlü markaları satın alma imkanı sunuyor. Oyunun amacı ise yine farklılaşarak sahip olunan kuleyi dünya ünlü markaların billboardları ile doldurmayı hedefliyor. Kulesini satın aldığı markaların billboardları ile ilk dolduran kişi oyunu kazanmış oluyor.

 

Monopoly İstanbul

 

Dünya şehirleri konseptli oyun serisinde ülkemizi temsil eden şehir İstanbul olmuştur. Bahsi geçen bu Monopoly İstanbul adlı oyunda tüm alım satım işlerini bu şehre ait olan semtlerde gerçekleştirerek çok daha eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

 

Monopoly Dijital Bankacılık

 

 

Dijital bankacılık özelliği gerçek hayatta yaygınlaştıkça söz konusu olan bu, tüm dünyada beğenilerek oynanan oyunda da yerini almayı başarmıştır. Bu yeni versiyonda Monopoly paraları dijital hesabınızda olmakta ve bu şekilde alım ya da satım işlemi yapabilmektesiniz.

En Ucuz Monopoly İçin Doğru Adres

Detayları anlatılmakta olan bu oyun tüm dünyada ve de ülkemizde bu denli yaygın iken ve hatta en çok beğenilen kutu oyunlarından biri iken pek çok kişi bu oyunu almak ve eğlenceli vakit geçirmek istemektedir. İşte bu aşamada akla “En ucuz Monopoly nerede bulabilirim?” gibi sorular gelmektedir.

İşte bu noktada da imdada sitemiz yetişmektedir. Piyasada mevcut olan tüm oyuncak ve oyun çeşitlerini bünyemizde bulundurmak ile beraber, gerek çocuklar gerekse de yetişkinler için en uygun fiyata en kaliteli hizmeti sunmayı amaçlamaktayız. Eğer siz de kaliteyi uygun fiyata almak istiyorsanız mutlaka bizi tercih etmelisiniz.

Her türlü oyun ve oyuncakta olduğu gibi Monopoly fiyatları'nı da en makul şekilde sunan sitemiz bununla da kalmayıp mevcut olan tüm Monopoly çeşitlerini de stoklarında bulundurmakta ve sizlerin kullanımına sunmaktadır. Eğer siz de beğendiğiniz ve kendinize uygun bulduğunuz bir Monopoly’yi satın almak istiyorsanız en doğru tercih sitemiz ve sunduğu olanaklar olacaktır. 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.