Perakende Satışımız Yoktur. Perakende Siparişleriniz İşleme Alınmamaktadır.
1500 Tl Altındaki Siparişler İşleme Alınmamaktadır.

Lego

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 4 5 6
1.743,64 TL
1.278,67 TL
Aynı Gün Kargo
Aynı Gün Kargo
69,65 TL
51,08 TL
Aynı Gün Kargo
Aynı Gün Kargo
Aynı Gün Kargo
Aynı Gün Kargo
Toplam 182 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 6

Lego, oyuncak dünyasının bir efsanesidir. Her nesilden çocuğun sahip olduğu veya hayalini kurduğu bir oyuncak olan Lego, yıllardır popülerliğini korumuş bir oyuncaktır. Çocukların gelişimi süreçlerini de olumlu etkileyen bir oyuncak olması, ailelerinde de gönül rahatlığıyla bu oyuncakları almasını sağlamaktadır.

Lego, Ole Kirk Christiansen adlı kişi tarafından 1932 yılında kurulan şirket tarafından üretilmiştir. “İyi Oyun” anlamına gelen “LEG GODT” kelimelerinden esinlenerek adlandırılmıştır. Oyuncak, hayal gücünün sınırlarını zorlayan bir oyuncak olması sebebiyle de hem çocukların hem de yetişkinlerin ilgisini çekmiştir. Bu sayede şirket, çok hızlı bir şekilde büyüyerek günümüzün efsane oyuncağını üreten bir şirket haline gelmiştir. Gerçi bir dönem kriz yaşamış olmasına rağmen günümüzde 14 bin çalışana sahip bir şirkettir.

Yaş Sınırı Bulunmuyor

Lego, çok geniş bir kitleye ulaşmayı başarmış bir oyuncaktır. Bu yönüyle de Lego oyuncak sektörünün efsaneleri arasındaki yerini almıştır. Her ne kadar 1.5 yaşından 16 yaşına kadarki çocukları ve gençleri kitle olarak belirlemiş olsalar da bu durum çoktan aşılmıştır.

Günümüzde Lego setleri, temalı bir şekilde piyasaya sürülmektedir. Bu sayede oyun setleri kullanılarak belli bir temada farklı fikirlerin üretilmesine olanak sunulmaktadır. Ayrıca hayranı olunan bir karakterin de bu sayede oyuna dâhil edilmesi sağlanmaktadır. Yetişkinler tarafından özellikle dikkatleri çeken Lego setleri; Lego Star Wars ve Lego Marvel serileridir.

Lego Hakkında İlginç Bilgiler

Lego’nun bir efsane olarak anılması tabi ki tesadüfler sonrası ortaya çıkmamıştır. Bu kadar uzun yıllardır büyük bir hayran kitlesine sahip olması ve çok satılması bazı bilgileri ve istatistikleri ilginç hale getirmiştir. Bu bilgilerden bazılarına kısaca bakarsak olursak;

 • Lego, 2000 yılında “Yüzyılın Oyuncağı” seçilmiş bir oyuncak ve oyuncak markasıdır.
 • Lego, uzaya giden ilk oyuncak olma unvanına sahip olabilir. 2011 yılında uzaya gönderilen astronotlar yanlarına 13 adet Lego almışlardır. Bu Legoların ortamdaki tepkimeyi ölçmek için kullanılacağı söylenmiştir.
 • 2015 yılındaki FORBES verilerine göre Ferrari markasını geçerek “Dünya’nın en değerli markaları” arasında birinciliği almıştır.
 • Günümüze kadar üretilen Lego sayısının 400 milyardan fazla olduğu belirtilmektedir.
 • Kalite olarak çok üst seviyede olduğu söylenebilir. Üretim aşamasında 1 milyon parçadan sadece 8 tanesi hatalı çıkmaktadır.
 • Lego sadece oyuncak olarak kullanılmamaktadır. Örneğin; Nathan Sawaya adındaki sanatçı “Tuğla Sanatı” adını verdiği Lego heykeller yapmaktadır.
 • Lego, sadece ticari bir firma olmadığını çocuk sağlığına verdiği önemle de göstermektedir. Her parçasında yer alan küçük bir delik, çocuğun yutması durumunda boğulmasını engellemek amacıyla konulmuştur. Bu delikler sayesinde parçanın boğazda kalması durumunda nefes alma ihtimali artırılmaktadır.
 • Lise öğrencileri tarafından 500 bin parçadan meydana gelen ve 35 metre yüksekliğinde bir kule yapılmıştır.
 • Kendine özgü bir standartta üretilmesinden dolayı ilk üretilen Lego ile günümüzdeki Legolar birbirleriyle tamamen uyumludur.
 • Lego ayrıca dünyanın en büyük lastik üreticisidir. Sektör olarak size çok yabancı gelebilir ama oyuncak setleri içinde yer alan lastiklerden yılda 306 milyon adet üretilmektedir. Bu da en büyük lastik üreticilerinin ürettiği lastik sayısından oldukça fazladır.
 • Çocukları ve toplumu düşünen bir başka özelliğini daha belirtmek gerekirse, Lego’nun savaş ve asker temalı oyuncakları bulunmamaktadır. Çocukların savaşa özenmesini engellemek amacıyla bu temalı oyuncaklar üretilmemektedir.

Lego’nun Çocuk Gelişimine Etkisi

Lego oyuncak kategorisinde çocuk gelişimine en önemli katkılar sağlayan oyuncaklardandır. Çocukların hayat boyu kullanacağı kritik becerini geliştiren Lego, ayrıca çocukların şiddete yönelimlerini de mümkün oldukça azaltmaya çalışmaktadır. Kısaca Lego’nun çocuk gelişimine sağladığı bazı kritik gelişmelere göz atalım.

 • Çocukların kas gelişimlerine olumlu katkı sağlamaktadır. Legolarla oynayan çocukların el-göz koordinasyonları ile beraber küçük kasları da gelişmektedir. Ayrıca bunları yaparken çocuklar kesinlikle sıkılmamaktadır tam aksine çok eğlenmektedirler.
 • Çocukların kavramları anlamasını desteklemektedir. Legolarla oynayan çocuklar, parçaları kıyaslama şansına sahip olmaktadır. Deneme-yanılma yoluyla parçaları birleştirirken büyük-küçük, uzun-kısa, eğri-düz ve mavi-kırmızı gibi kavramların öğrenilmesi sağlanmaktadır. Bu şekilde öğrenilmesi sayesinde de daha kalıcı olmaktadır.
 • Legolar çok parçalı ve farklı temalar içeren oyuncak setleridir. Bu sayede çok sayıda parçası bulunmaktadır ve bu sayede topluca oynamaya müsaittir. Çocukların paralel oynamasını ve paylaşmasını destekler bir niteliktedir.
 • Şüpheniz en önemli ve bilinen özelliklerinden birisi, çocukların yeni fikirler üretme becerisini artırmasıdır. Legolar ile oluşturulacak nesnelerin sayısı tamamen hayal gücüyle sınırlıdır. Bu sebeple Legolarla oynayan çocuklar her defasında farklı nesnelerin hayallerini kurarak onları yapmaya çalışmaktadır. Bu da çocukların yeni fikirler üretme becerisini geliştiren en önemli özelliklerdendir.
 • Legolar ile oluşturulan nesneler, çocukların kendilerine olan özgüvenlerini artırmaktadır. Ayrıca ortaya bir şeyler çıkarmış olmanın verdiği mutluluğu da yaşamaktadırlar.

Öne Çıkan Lego Modelleri

Lego setlerinden bahsedilmek istendiğinde yukarıda belirtilen istatistikler düşünülürse hepsini saymak imkânsızdır. Bu sebeple ilgi çekici ve popüler olan birkaç lego setini belirtmek istiyorum. Lego, süper kahramanları içeren ürünler piyasaya sunmaktadır. Bunlardan birisi de Lego Batman oyuncak setidir. Lego Duplo serisi 1-2 yaş arası çocuklar için uygundur. Ninja temalı olan seti Lego Ninjago, filmi de yapılmış bir seridir. Arkadaşların yer aldığı ve birbirinden farklı özellikleriyle birçok karakterin bulunduğu Lego Friends de en popüler setlerinden birisidir. Gelelim bilim ve teknolojiye ilgi duyanların Lego setine! Lego Technic, bilim ve teknolojiye ilgi duyanların setidir ve gerçekçi modelleri bulundurmaktadır. Bir şehir mi kurmak isterdiniz! O zaman Lego City; polisiyle, itfaiyesiyle, havaalanlarıyla ve birçok seçeneğiyle hazır bekliyor! Lego Creator seti ise tamamen yeni fikirlere yönelik olan bir setidir. Bazı kutulardan yeni fikirler için kitapçık bile çıkmaktadır. Gelelim Lego’nun nostaljisine ve Lego’yu Lego yapan seriye, Lego Classic! Yıllardır popülerliğini kaybetmeyen settir ve halen daha yoğun ilgi görmektedir.

Lego Fiyatları

Lego, yıllardır kalitesini ve özgünlüğünü kanıtlamış bir oyuncak serisidir. Kutularında yer alan içeriğe göre farklı fiyat politikası izleyen Lego, lisanslı ürünler de bulundurmaktadır. Kutu içeriğinde yer alan figürler ve lego sayısı, fiyatları etkileyen faktörlerdendir. Ayrıca süper kahramanlar gibi lisanslı ürünler içeren setler de fiyat olarak farklılık göstermektedir. Bir zamanların zengin oyuncağı olarak bilinen Lego, günümüzde her bütçeye uygun bir şekilde setler halinde bulunmaktadır. Oyuncak mağazalarında ve internet sitelerinde Lego fiyatların da bazen indirimler olmaktadır. Bu indirimleri ve kampanyaları takip etme şansı olan kişiler, bazı setleri daha uygun fiyatlara alabilmektedirler.

Ailece Oyunlar Oynayın!

Çocuklar, her döneminde aileye ihtiyaç duymaktadır. Oyunları ve oyuncakları sevmeleri, aile ilgisinden mahrum kalabilecekleri anlamına kesinlikle gelmemelidir. Gelişimleri için aileleriyle beraber zaman geçirmeleri de oldukça önemlidir! Bu sebeple çocuklarla zaman geçirmek için günün belli saatleri çocuklara ayrılabilir ve oyun seansları düzenlenebilir. Çocuklarla beraber oyun oynayacak olan aileler içinse şüphesiz en eğlenceli oyun seti Lego’dur. Çocukların bu şekilde yetişiyor olması, onların ailelerine güvenli bir şekilde bağlanmalarını da sağlamaktadır. Mutlu ve sağlıklı bireyler yetiştirmek için kesinlikle çocuk ilgisiz bırakılmamalıdır. Çok pahalı fiyatlar ödenerek alınan hiçbir oyuncak ailenin yerini tutmayacaktır! Bu sebeple çok para kazanmaya çalışmak yerine çocuklarınızla vakit geçirme seçeneğini kullanmak daha doğru bir tercih olabilir.

 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.