Kategoriler

Sonuçları Filtrele

Marka

 • Adel Oyuncak1
 • Adore Oyuncak3
 • Akalli Oyuncak1
 • Anatolian Puzzle2
 • Bayraktar Plastİk1
 • Bİrcan1
 • Bİrlİk20
 • Dolu Oyuncak5
 • Efe Oyuncak1
 • Elİt Oyuncak2
 • Enfal Oyuncak10
 • Fen Toys2
 • Mattel5
 • Mgs Oyuncak1
 • Vardem Oyuncak25
 • Zuzu Oyuncak4

Fiyat (TL)

-

Bebek Oyuncakları

Limit:
Kanz İlk Kumandam
AYNI GÜN KARGO
28,50 TL
Kanz Sevimli Tamir Seti
ÜCRETSİZ KARGO AYNI GÜN KARGO
109,80 TL
Kanz Dönence Tatlı Rüyalar
AYNI GÜN KARGO ÜCRETSİZ KARGO
139,01 TL
Çıngır Zuzu Toys 4032
AYNI GÜN KARGO
6,51 TL
30148 KANZ TIRTIL TOP ÇINGIRAK
AYNI GÜN KARGO
12,68 TL
Sesli ve Pilli Aslan Çıngırak
AYNI GÜN KARGO
18,77 TL
654-YY OYUN-HALISI AYNALI KARE GECELİ 900902
AYNI GÜN KARGO ÜCRETSİZ KARGO
97,58 TL
Kanz Yürüme Arkadaşım
AYNI GÜN KARGO ÜCRETSİZ KARGO
118,50 TL
601 KART.SEVİMLİ ÇINGIRAK
AYNI GÜN KARGO
3,99 TL
Fisher-Price Yürüme Arkadaşı Oyun Canavarı
ÜCRETSİZ KARGO AYNI GÜN KARGO
137,28 TL
843 FİLELİ BEBEKLİ YÜRÜTEÇ
AYNI GÜN KARGO
17,37 TL
Diş Kaşıyıcılı Sevimli Kedi
AYNI GÜN KARGO
17,78 TL
Sevimli Minik Hayvanlı Dönence
AYNI GÜN KARGO
41,91 TL
0168 ARABA LAZIMLIK
AYNI GÜN KARGO
23,25 TL
Oyun Halısı Aynalı Daire Babycim
ÜCRETSİZ KARGO AYNI GÜN KARGO
97,58 TL
239 sonuçtan 1 ile 32 arası görüntüleniyor.

Bebekler, doğduğu andan itibaren oyun oynamaya eğilimli bir yapıdadır. Hatta anne karnında bile kordon bağıyla oynandığı gözlemlenmektedir. Oyunlar da bebekler ve çocuklar için gelişimin önemli bir aracıdır ve doğru bir şekilde kullanılmalıdır. Çocuğun becerilerden duygularına kadar birçok konuda oyunların ve oyuncakların etkisi bulunmaktadır.

Bebeklik döneminden itibaren gelişimini devam ettirecek olan çocuklar, oyunların kendilerine kattığı olumlu gelişmelerle daha sağlıklı ve donanımlı bireyler olmaktadırlar. Sağlıklı iletişim kuramayan bebekler, hal ve tavırlarından sıkıntılarını ve beklentilerini tarif edebilmektedirler. Gününün büyük bir bölümünü oyun oynayarak geçiren bebekler, bu konudan içgüdüsel olarak da asla sıkılmazlar. Tam aksine oyun konusunda enerjileri asla bitmek bilmez ve oldukça mutlu olurlar.

Bebeklik ve çocukluk döneminde oyun oynamayı sürdürmeleri, ebeveynlerin oyunları için gerekli olan oyuncak seçimlerini özenle yapmalarını gerektirmektedir. Her döneminde farklı bir konuda gelişim sağlayan bebeklerin, bunlara yönelik oyuncaklarla desteklenerek daha düzgün ve verimli bir şekilde gelişmesi sağlanmalıdır.

Doğum Sonrası Oyuncak Seçimi

Bebekler doğumundan itibaren oyun oynamaya meyillidir fakat ilk aylarda anneye düşkünlüğü mevcuttur. Oyuncaklara ilgisi elbet vardır, dikkatini çektiğinde ilgisi oyuncağa kayabilir. Fakat bu durum uzun sürmeyip tekrar anneye yönelmektedir. Bu dönemden sonraki dönemlerde duyma yeteneği yeteri kadar gelişmiş olmasından dolayı ses çıkaran oyuncaklara ilgili olmaktadırlar.

0-6 ay döneminde bebeklerin gelişimi oldukça hızlıdır ve her döneminin ayrı bir tadı vardır. Bu dönemlerde bebeklerin kazandığı yetenekleri ve gelişmeleri oyuncaklar sayesinde daha rahat keşfedip gözlemleyebilirsiniz. Örneğin; belli bir döneme kadar takip etme yeteneği olmayan bebeklerin dönence oyuncağı sayesinde takip etmeye başladığını görebilirsiniz.

Doğumdan sonra bebekler için oyuncak seçimi konusunda son derece dikkatli olunmalıdır. Bu dönemdeki bebeklerin oyuncakları ile oynayabilmesi çok kısıtlıdır. Bu sebeple çok gelişmiş oyuncaklar almanız onun ilgisini çok çekmeyip, oyuncağın bazı bölümleri ona zarar bile verebilir.

Bu dönemlerde oyuncak seçimi yapılırken sesli ve müzikli oyuncaklar tercih edilebilir. Kavrama yeteneği henüz tam olarak gelişmemiş olan bebeğin, bu dönemlerde uzanarak oyuncakları tutmaya çalıştıkları gözlemlenmektedir. Bu sayede kavrama yetenekleri de yavaş yavaş gelişim gösterir. Bunun için zıt renklerin kullanıldığı ve sesli oyuncaklar tercih ederek onların oyuncağa ilgisi artırılabilir.

Bebeklik Döneminde Alınabilecek Oyuncak Tavsiyeleri

0-6 ay dönemi bebeklerin tamamen korunmasız olduğu dönemlerdir. Özellikle dönemin sonuna doğru ağız ve dillerini de kullanmaya başlarlar ve aldıkları her şeyi ağızlarına götürürler. Bu sebeple bebek oyuncakları 0-6 ay için daha dikkatli olunarak seçilmelidir.

Oyuncak tercihi yapılırken, parçalarının keskin ve sivri olmamasına dikkat edilmelidir. Oyuncağın yeteri kadar sağlam olması ve küçük parçalara ayrılmaması, bebeğin parçaları yutmasını engelleyici önlemlerdendir. Ayrıca bebek oyuncak ile oynarken temas halinde olacağından hatta ağzına bile götürme ihtimali olduğundan dolayı, kesinlikle güvenilir malzemeden yapılmış olması gerekmektedir. Bu sebeple ucuz bebek oyuncakları ve oyuncak mağazaları dışındaki oyuncakları alırken titiz davranılmalıdır. Ayrıca eğitici bebek oyuncakları tercih etmek hızlı bir gelişim sürecinde olan bebek için destekleyici olabilir. Bu dönemde belirtilen konulara dikkat edilerek aşağıdaki oyuncakları tercih edebilirsiniz.

 • Müzikli dönence tarzı oyuncaklar
 • Çıngıraklar
 • Dolgulu hayvanlar
 • Yumuşak ve sıkılabilen top tarzı oyuncaklar
 • Aktivite halıları
 • Diş kaşıyıcılar
 • Kırılmayan aynalar
 • Yetişkinler tarafından oynatılacak kuklalar

1 Aylık Bebek için Oyuncak Seçimi ve Oyun Tavsiyeleri

1 aylık bir bebek bu döneminde oyuncaktan çok anneye daha düşkündür. Hafif ritimli ve yumuşak seslere ilgilidir, özellikle anne sesine! 15 cm uzaklıktaki nesneleri takip edebilir bu sebeple alınabilecek oyuncaklar buna yönelik olmalıdır. Çıngıraklar, el oyuncakları ve yatak dönencesi gibi oyuncaklar bu dönemde tercih edilebilir. Hafif müzikler çalmak ve ninniler söyleyerek uyutmak hoşuna gidecektir. Görebileceği mesafe olan 15 cm civarından sizi izlemesini sağlamayı oyun haline getirebilirsiniz.

2 Aylık Bebek için Oyuncak Seçimi ve Oyun Tavsiyeleri

Bu dönemdeki bebekler gülmelerinize gülücükler ile karşılık verebilmektedir. Oyuncakları tutma yeteneği biraz daha gelişmiştir ve boyun kasının gelişmesi sayesinde kafasını dik konumda tutmaya çalışmaktadır. Nesnelerin takibini de daha uzun süreli ve geniş açılı olarak yapabilmektedir. Bu dönemde oyun halıları ile beraber el ve parmaklarına uygun el oyuncakları, büyük desenli ve zıt renkli peluş oyuncaklar ve dikkat çekici ziller oyuncak olarak alınabilir. Göz kaslarını geliştirmesi açısından sizi takip edeceği oyunlar oynayabilir, kol-bacak hareketleri ile jimnastik oyunları oynatabilirsiniz.

3 Aylık Bebek için Oyuncak Seçimi ve Oyun Tavsiyeleri

3 aylık bir bebek artık çevresine daha duyarlıdır ve duyularını geliştirmeye yönelik oyunlar oynatılabilir. Yumuşak bebekler, üç boyutlu kitaplar ve yansıtıcılı oyuncaklar tercih edilebilir. Cee-e oyunu da bu dönemin favori oyunları arasındadır.

4 Aylık Bebek için Oyuncak Seçimi ve Oyun Tavsiyeleri

Bu dönemdeki bir bebek artık çevresine karşı daha ilgilidir ve kendisiyle ilgilenmesine hoş tepkiler verebilir. Kavrama yeteneği de daha gelişmiştir ve verilen eşyaları kavrayabilmektedir. Abartılı mimikler ve sık sık onunla konuşulması sosyal gelişimi açısından da önemlidir. Bu dönemdeki bebeklere; sesli kitaplar, 3 boyutlu kitaplar, el ve ayak kuklaları ve karmaşık renkli oyuncaklar alınabilir. Ayrıca bu dönemdeki bebeklerin tekrarlardan hoşlandığını, tekrar edilen şeylerin de hafıza gelişimi açısından önemli olduğunu belirtmek gerekmektedir.

5 Aylık Bebek için Oyuncak Seçimi ve Oyun Tavsiyeleri

5 aylık bebeklerin en belirgin özelliği nesneleri ağızlarına götürmelidir. Bu sebeple bu dönemden sonra daha çok dikkat edilmelidir. Destekli bir oturabilen bebek, duyularını daha yoğun kullanırlar. Bu dönemde yansıtıcılı oyuncaklar ile beraber ses ve ışık çıkaran düğmeli oyuncaklar alınabilir.

6 Aylık Bebek için Oyuncak Seçimi ve Oyun Tavsiyeleri

Bu dönemdeki bebekler artık daha etkileşime açık ve donanımlıdır. Kitap okumak iyi bir aktivite olabilir. Emekleme oyuncakları, üç boyutlu sesli kitaplar, yumuşak toplar ve beni takip et oyuncakları alınabilir.

7 Aylık Bebek için Oyuncak Seçimi ve Oyun Tavsiyeleri

7 aylık bir bebek artık yerde rahatlıkla oturabilmektedir. Bu sebeple yerde oynayabileceği aktivite oyuncakları, iç içe geçen kaplar, dizilebilen halkalar ve emekleme oyuncakları bu dönemdeki bebekler için alınabilir.

8 Aylık Bebek için Oyuncak Seçimi ve Oyun Tavsiyeleri

Bu dönemdeki bebek için artık gelişimini sağlayan oyuncaklara geçmek gerekmektedir. Sok çıkar oyuncakları, aktivite masaları ve eşleştirme yapabileceği oyuncaklar alınabilir. Yüzün bölümlerini de bebeğinize bu dönemden itibaren öğretebilirsiniz.

9 Aylık Bebek için Oyuncak Seçimi ve Oyun Tavsiyeleri

Bu dönemdeki bir bebek için artık yürüme sürecini hızlandıracak oyuncaklar tercih edilebilir. Kendi kendine hareket edebilen oyuncaklar, bebeğin onu almak için emeklemesini ve yürümeye çalışmasını sağlayacaktır. Bu sayede kasları da gelişim gösterecektir.

10 Aylık Bebek için Oyuncak Seçimi ve Oyun Tavsiyeleri

Bebeğin artık bu dönemle büyüdüğü daha da hissedilecektir. Kalem ve boyama kitapları ile artık bebek tanışabilir. Yürüteç bisiklet ve meslek oyuncakları bu dönemde alınabilecek oyuncaklardır.

11 Aylık Bebek için Oyuncak Seçimi ve Oyun Tavsiyeleri

11 aylık bebekler için bol düğmeli sesli aktivite oyuncakları, büyük parçalı legolar ve itmeli oyuncaklar alınabilir. El çırpma oyunu hoşlarına gidebilir.

12 Aylık Bebek için Oyuncak Seçimi ve Oyun Tavsiyeleri

Artık özgürlüğünü fiziksel anlamda kazanmış bir bebekten bahsedilebilir. Basit kumandalı, eşleştirmeli ve takıp çıkarmalı oyuncaklar bu dönemde alınabilir. Vurup devirme tarzında oyunlar ile beraber sok çıkar tarzı eşleştirmeli oyunlar oynanabilir.

 

"
Oyuncak Evreni
Müşteri Hizmetleri 02126591748 09:00 - 19:00

Oyuncak Evreni

Oyuncak Evrenine hoş geldiniz. Çocuklarımızın mutluluğu için sizlere güler yüzlü ve kesintisiz hizmet vermek için tüm enerjimizle çalışıyoruz. Çocuklarımız büyürken, bu süreçte onların eğlenceli vakit geçirmesi ve öğrenmesi için kaliteli ve sağlıklı ürünlerimiz ile sorunsuz alışveriş gerçekleştirmenizi hedefliyoruz. Ürün skalamız oldukça geniştir. Belli başlı bazı gruplar ise şunlardır. Eğitici Oyuncaklar, Oyun Setleri, Yapı Oyuncakları, Oyuncak Bebekler, Oyuncak Arabalar, Akülü Arabalar

Güvenli Alışveriş
Güvenli Alışveriş256 Bit Rapid SSL
Ücretsiz Kargo
Ücretsiz Kargo100 TL ve Üzeri Alışverişlerde
Kapıda Ödeme
Kapıda ÖdemeWeb'ten Al Evde Öde!
Kredi Kartına Taksit
Kredi Kartına TaksitKredi Kartına Taksit Olanağı
Bankalar

Oyuncakevreni.com © 2018 | Bu site RGS Yazılım® E-ticaret sistemi ile hazırlanmıştır