Perakende Satışımız Yoktur. Perakende Siparişleriniz İşleme Alınmamaktadır.
1500 Tl Altındaki Siparişler İşleme Alınmamaktadır.

Akülü Araba Fiyatları

Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Çocuklar, gelişim süreçlerinde yetişkinleri taklit ederek çevrelerini ve nesneleri tanıyan bireylerdir. Kendilerine rol model seçtikleri ebeveynlerini sürekli gözlemlerler ve onlar gibi davranmaya çalışmaktadırlar. Bu sebeple oyuncak gibi tercihler yapılırken yetişkinlerin sık kullandığı araçların oyuncakları çocukların ilgisini daha çok çekmektedir.

Oyun ve oyuncaklar, çocuk gelişimi için olmazsa olmazlardandır. Oyunun ve oyuncağın çocuk gelişimine olan katkıları sayesinde çocuklar, sağlıklı ve mutlu bireyler olarak yetişmektedir. Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde ortaya çıkan teknolojik aletler, çocukların ilgisini oldukça çekmektedir. Akıllı cihazlar ve bilgisayarın çocuklara yönelik olumsuz etkileri düşünüldüğünde, çocukları bu tarz cihazlardan uzak tutmak için tedbirler alınması gerekmektedir. Bunun için çocukların oyun oynamaları için teşvik edilmesi gerekiyor. Akülü araba tarzı oyuncaklar da bu konuda ebeveynlerin yardımına koşmaktadır. Hem teknolojik bir alet olması hem de gerçeğe yakın olması sebebiyle çocukların keyifle oynadıkları oyuncaklar arasında yer almaktadır.

Akülü arabalar, günümüz çocukların eve kapanma sorununu da çözmektedir. Dış ortamda da oynanabilecek bir oyuncak olması sebebiyle, çocukların açıkhavada oyun oynamasını sağlamaktadır. Güneşin de çocukların gelişimindeki önemi bilindiğinden açıkhavada oyun oynayan çocukların gelişimlerinin daha olumlu olduğu söylenmektedir. Akülü arabalar tanınan birçok ünlü markaya ait olarak da üretilmektedir. Mercedes akülü araba, BMW akülü araba ve Audi Akülü Araba bunlardan birkaçıdır.

Akülü Arabalar Kaç Yaş İçin Uygundur?

Akülü arabalar, hem kız hem de erkek için uygun olan bir oyuncaktır. 12 aydan sonra 6 yaşına kadar çocukların kullanımına uygundur. Fiziksel gelişimlerine bağlı olarak farklı yaşlarda farklı araba modelleri tercih edilmelidir. Güvenli bir sürüşün sağlandığı bu oyuncaklar, ebeveyn desteği olmadan da kullanılabilir. Fakat belli bir döneme kadar ebeveyn kontrolünde olması güvenlik açısından uygun görülmektedir.

Güvenlik için çocuklar kemer yardımıyla bağlanmaktadırlar. Ayrıca hız konusunda da belli bir sınır bulunmaktadır. Belli bir hızın üstüne çıkılmasına oyuncak izin vermemektedir. Sürüş için de oldukça kolay bir kullanımı bulunmaktadır. Gaz pedalına basılarak arabanın hareket ettirilmesi sağlanmaktadır. Frenleme sistemleri ise kademeli olarak bulunmaktadır. Çoğu modelde gaz ve direksiyon ile kontrol sağlanmaktadır.

1-3 yaş arası çocuklar için uzaktan kumandalı akülü araba daha uygun olmaktadır. Bu sayede kontrol tamamen ebeveynde olacağından çocuğun güvenli bir sürüş yapması sağlanmaktadır. Uzaktan kumandalı akülü araba 12 volt ile çalışmaktadır. 6 volt ile de çalışan modelleri de mevcuttur. Akülerinin tam dolu olması durumundaysa ortalama 1-2 saat sürüş keyfi yaşatmaktadır.

Akülü Araba Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akülü araba alacak kişilerin bazı hususlarda dikkat etmesi gerekmektedir. Aksi durumda çocuklar için oyuncak uygun olmayacağından yarardan çok zarar verme gibi durumlar söz konusu olabilir.

  • Alınacak olan akülü arabanın çocuğun yaşına uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Oyuncağın üzerinde yaşan yaş sınırına ve çocuğun fiziksel gelişmişliğine bakılarak alım yapılmalıdır.
  • Aracın üretimi sırasında kullanılan malzemelere dikkat edilmelidir. Yetkili kişiler tarafından da gerekli bilgiler alınarak gerekirse internet üzerinde de araştırmalar yapılmalıdır. Zararlı olabilecek malzemeler olması durumunda ise kesinlikle o ürün alınmamalıdır.
  • Her oyuncakta olduğu gibi akülü arabada da CE ibaresinin olup olmadığına dikkat edilmelidir. Avrupa Birliği ve ülkemizin güvenlik ve standartlarına uygun olarak üretilip üretilmediğini gösteren bu ibare olmazsa olmazlardandır. Bu sebeple olmaması durumunda o ürün kesinlikle alınmamalıdır.
  • Akülü araba alırken garanti belgesinin olup olmaması kontrol edilmelidir. Alınacak ürünün elektronik yönünün fazla olması sebebiyle problem oluşması ihtimali yüksektir. Bu sebeple garantili olması aileler için önem arz etmelidir.
  • Aracın üzerinde ve çevresinde çocuğa zarar verecek sivri ve kesici aletlerin olmaması gerekmektedir. Kullanım sırasında çocuğun her türlü hareketi yapması muhtemeldir, bu sebeple bu tarz çıkıntıların olması durumunda çocuğun zarar görme riski artmaktadır.
  • Adından da anlaşıldığı gibi bu oyuncaklarda akü yer almaktadır. Akünün çocuğun ulaşamayacağı bir yerde olması ve gerekli güvenlik tedbirleri alınarak konumlandırılmış olması gerekmektedir. Akünün bulunduğu yerin vidalarla kapatılmış olmasına da dikkat edilmelidir.
  • Akülü arabaların kalitesini belirleyen en önemli faktörlerden birisi de akünün kalitesi ve kapasitesidir. Bu sebeple alınacak olan ürünün aküsünün kapasitesine dikkat edilmelidir.

Bunlar dışında oyuncak alımında dikkat edilmesi gereken diğer koşullara da dikkat edilmesi gerekmektedir. Çocuğun sürüş becerisini geliştirmesi için belli bir süre ebeveyn kontrolünde sürdürülmesi çocuğun keyif alarak sürmesini sağlayacaktır.

Akülü Arabalar Nasıl Kullanılmalıdır?

Akülü araba kullanacak olan çocuklar için gerekli güvenlik önlemlerinin alınması gerekmektedir. Bunların başında emniyet kemeri gelmektedir. Emniyet kemerinin doğru bir şekilde takılması ve bu kemeri takmadan çocuğun sürmesine izin verilmemelidir. Kemer takıldıktan sonra çocuğun ayağa kalkamıyor olması gerekmektedir. Ayrıca kask takması da güvenlik açısından olması gereken bir durumdur. Özellikle akülü motor ve akülü traktör için kask kesinlikle tercih edilmelidir.

Güvenlik tedbirleri alındıktan sonra akülü aracın güç düğmesine basılarak çalışması sağlanır. Akülü aracın ileri ve geri gitmesi için neler yapılması gerektiği çocuğa özenle anlatılmalıdır ve belli bir süre destek verilmelidir. Gaz pedalına basıldığında kademeli olarak aracın hızı artmaktadır. Bu sebeple bu durum da çocuğa dikkatli bir şekilde anlatılmalıdır. Akülü arabanın kullanılacağı yerde yokuş, engebe ve araçların olmamasına dikkat edilmelidir.

Akülü Araba Fiyatları

Akülü araba fiyatları, çocuklara alınan diğer oyuncaklarla kıyasladığında pahalı bir oyuncak çeşididir. Özelliklerine ve akü kapasitesine göre fiyatları değişkenlik göstermektedir. Mp3 çalabilme, pedalla güç verebilme, ileri ve geri vites, uzaktan kumandalı olması ve akü kapasitesi gibi özellikler fiyatlara etki eden başlıca özelliklerdir.

Akülü arabaların akülerinin 6 volt olması durumunda akü hızlı bir şekilde tüketilmektedir ve araç hızı çok olmamaktadır. 12 volt olan akülü arabaların ise hızları yüksek olurken akü daha uzun süre gitmektedir. Bu sebeple akülü araba tercih edilirken belli bir yaşa kadar 6 volt akülü arabalar tercih edilebilir.

Akülü araba, özelliklerine ve modellerine göre çok fazla çeşide sahiptir. Ortalama olarak 500 Türk Lirası akülü arabalar için başlangıç fiyatı olarak düşünülebilir. Özellikler arttıkça ve modeller değiştikçe bu fiyatlar 2.500 Türk Lirasına kadar çıkabilmektedir.

Akülü Araba İle Kaza Yapmasını Önleyin

Çocukların akülü arabalar ile kaza yapmasını önlemek için bir takım önlemler alınmalıdır. Bu anlamda belli bir döneme kadar uzaktan kumandalı akülü araba kullanılması doğru bir tercih olabilir. Uzaktan kumanda sayesinde arabayı kullanan çocuğa farkettirmeden arabanın yönünün değiştirilmesi veya durdurulması sağlanabilir. Bu sayede herhangi bir kaza ihtimalinde ebeveynler tarafından müdahale edilebilir.

Çocuğun aracı kullanmaya başlamadan önce gerekli güvenlik tedbirleri alınmalıdır. Bunların başında emniyet kemerinin takılması gerekmektedir. Emniyet kemeri takıldıktan sonra ebeveynler tarafından tekrar kontrol edilmeli ve çocuğun ayağa kalkamıyor olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü sürüş sırasında çocuğun ilgisini başka nesneler veya olaylar çekebileceğinden dolayı ayağa kalkmaya çalışabilir. Bu da tehlikeli durumların oluşmasına sebep olabilir.

Akülü araba kullanan çocuğun ne olursa olsun bir çocuk olduğu unutulmamalıdır. Bu sebeple devamlı çocuğu takip etmek ve gerekli durumlarda müdahale etmeye hazır olmak gerekir.

 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.